Sprawdź, dlaczego potrzebujesz ochraniacza szczęki

2023-01-31 | SPORT, ZDROWIE

Ochraniacze szczęki są niezwykle przydatne w przypadku osób uprawiających różne sporty walki. Niestety zawsze istnieje ryzyko otrzymania mocnego uderzenia w twarz, co może skończyć się poważnym urazem, utratą uzębienia. Nawet niepozorny sparing stanowi zagrożenie, dlatego należy zadbać o właściwą ochronę szczęki. Warto wobec tego mieć zawsze przy sobie odpowiednie akcesorium.

Dlaczego ochraniacze szczęki są ważne? W jakim celu się je stosuje?

Istotnym elementem wyposażenia każdej osoby, która trenuje sporty walki typu MMA lub boks, potrzebuje odpowiedniego akcesorium, które zapewni należytą ochronę szczęki. Istotne jest, aby zostało ono odpowiednio dopasowane. Ochraniacze szczęki zmniejszają ryzyko wystąpienia urazu i kontuzji. Powinni sięgać po nie zarówno początkujący, jak i doświadczeni sportowcy. Można liczyć na skuteczną ochronę zębów.

Mocne uderzenie w twarz lub kopnięcie wiąże się z ryzykiem uszkodzenia jamy ustnej. Jeśli komuś zależy na zachowaniu kompletnego uzębienia, to lepiej zakładać ochraniacz szczęki. Można liczyć także na ochronę tkanek miękkich. Bez odpowiedniego akcesorium w jamie ustnej może dojść niestety do wbijania zębów w policzki, dziąsła, usta. Jest to prosta droga do wystąpienia urazu. Ochraniacze szczęki zapobiegają otarciu mi skaleczeniem, o które łatwo w przypadku uderzenia bez żadnego zabezpieczenia.

Co przemawia za używaniem ochraniaczy szczęki?

ochraniacz-gel-nano-carbon-6401

Ochraniacze na zęby zabezpieczają przed urazami szczęki i jej okolic. Można wobec tego uchronić się przed naruszeniem kości. Ochraniacze skutecznie amortyzują wstrząsy i rozprowadzają równomiernie siły uderzenia. Zmniejsza się ryzyko złamania i przemieszczenia żuchwy. Kontuzja w przypadku zawodnika trenującego sztuki walki może wpłynąć bardzo negatywnie na rozwój jego kariery. Warto wobec tego zapobiegać, aby nie doszło do niej podczas treningów.

Niepozorny ochraniacz szczęki amortyzuje wstrząsy i zwiększa poziom bezpieczeństwa podczas walki. Leczenie urazów jest procesem długotrwałym, kosztownym i często bolesnym. Oszczędnością czasu i pieniędzy będzie wyposażenie się w ochraniacz szczęki. Istotne jest to, aby wybrać produkt wysokiej jakości, z bezpiecznych materiałów, atestowany. Niewielki dyskomfort związany z umieszczeniem akcesorium w jamie ustnej jest niczym w porównaniu z negatywnymi konsekwencjami niekorzystania z niego podczas trenowania.

Polecamy również

Zabiegi na ciało po ciąży

Zabiegi na ciało po ciąży

Okres ciąży to czas, który mimo wszelkich towarzyszących dolegliwości, huśtawce hormonów i złemu samopoczuciu u kobiety staje się jednym z piękniejszych wspomnień. Gdy jednak opuszcza się szpitalną salę i udaje się do domu wraz z nowonarodzonym dzieckiem, świeżo...