Zabiegi na ciało po ciąży

2023-03-14 | URODA, ZDROWIE

Okres ciąży to czas, który mimo wszelkich towarzyszących dolegliwości, huśtawce hormonów i złemu samopoczuciu u kobiety staje się jednym z piękniejszych wspomnień. Gdy jednak opuszcza się szpitalną salę i udaje się do domu wraz z nowonarodzonym dzieckiem, świeżo upieczona mama może czuć się przytłoczona nowymi obowiązkami, gojącymi się bliznami po cesarskim cięciu, czy większym brzuszkiem, który po porodzie traci jędrność, a na skórze pojawiają się rozstępy. Jakie zabiegi po ciąży pomogą szybko powrócić do formy i lepiej poczuć się we własnym ciele?

Karboksyterapia w walce z rozstępami

Zabiegi na brzuch po ciąży cieszą się dużym zainteresowaniem, ponieważ pomagają kobietom nie tylko lepiej się poczuć, ale i przyspieszyć procesy regeneracyjne skóry. Dlatego właśnie warto zastanowić się nad kuracją, jaką jest karboksyterapia na rozstępy.

Do przeprowadzenia tego zabiegu wykorzystuje się wprowadzany pod skórę dwutlenek węgla, dzięki czemu organizm otrzymuje sygnał fałszywego niedotlenienia tkanki. To sprawia, że naczynia krwionośne ulegają znacznemu rozszerzeniu, a wraz z krwią transferowane są składniki odżywcze — wprost do komórek skóry. Te z kolei ulegają stymulacji i wzmożonym procesom regeneracyjnym mającym na celu zwiększenie produkcji kolagenu i elastyny. Jak twierdzi lek. Mirosław Rodak z Akademii Zdrowia i Urody Natura Med w Nowym Sączu, karboksyterapia wspiera modelowanie sylwetki, niweluje cellulit i pomaga złagodzić widoczność blizn. Jest to zatem zabieg na brzuch po cesarce, który wyrównuje ich koloryt.

Mezoterapia na odmłodzenie i ujędrnienie skóry

Warto również wspomnieć o zabiegu, jakim jest mezoterapia na cellulit, który często pojawia się u kobiet po ciąży. Powodem jest zazwyczaj przyrost tkanki tłuszczowej. Mezoterapia ujędrniająca opiera się na podskórnym transferze specjalnych rewitalizujących koktajli odżywczych — na różnej głębokości i z uwzględnieniem najlepiej dopasowanego do potrzeb skóry preparatu. Podskórna iniekcja dodatkowo determinuje skórę do wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny, dzięki czemu dochodzi do regeneracji i odbudowy włókien kolagenowych przyczyniających się do ujędrnienia i uelastycznienia skóry.

Zabiegi na brzuch po cesarce, ale i również po naturalnym porodzie pomagają kobietom odbudować pewność siebie i szybciej powrócić do kondycji sprzed ciąży. Dzięki nim koloryt skóry ulega znacznej poprawie i wyrównaniu, tak samo, jak jej struktura.

Masaże lecznicze

W rekonwalescencji po porodzie bardzo dobrze sprawdzają się również masaże lecznicze. Ich zadaniem jest eliminacja najróżniejszych napięć, co przekłada się na lepsze samopoczucie, ulgę w odczuwalnych dolegliwościach bólowych oraz redukcję zmęczenia.

Masaż po porodzie jest sposobem na powrót do równowagi psychicznej i zadbanie tylko o siebie, ale i także może stanowić element uzupełniający terapię odchudzającą przez przyspieszenie metabolizmu i redukcję ilości toksyn w organizmie. Tego typu zabieg pomaga także modelować sylwetkę oraz pozbyć się cellulitu, wpływa również na napięcie i ujędrnienie naskórka oraz poprawia mikrokrążenie, co przyczynia się do uzyskania lepszej kondycji skóry.

Masaże lecznicze po ciąży mogą dotyczyć całego ciała lub konkretnego obszaru, np. nóg. Wraz z dobrze przebiegającą rekonwalescencją po porodzie lub cesarskim cięciu kobiety mogą pozwolić sobie na szersze spektrum masaży — po wcześniejszej konsultacji ze specjalistą. 

Gdzie można wykonać zabiegi dedykowane kobietom po ciąży?

Chcąc skorzystać z wyżej wymienionych zabiegów, warto skontaktować się w pierwszej kolejności ze specjalistą, np. z kliniki Natura Med w Nowym Sączu, który przeprowadzi wnikliwy wywiad, zasugeruje, która metoda zabiegowa będzie najbardziej odpowiednia, czy rekonwalescencja po ciąży jest już wystarczająca, by poddać się wybranej procedurze, a także czy nie ma przeciwwskazań do zabiegu. Każda ze wspomnianych opcji może pomóc kobietom poczuć się lepiej we własnym ciele, co przyczyni się również do poprawy ich komfortu psychicznego oraz da siłę do kolejnych wyzwań związanych z macierzyństwem.

Polecamy również

VSCO Girl – kto to taki?

VSCO Girl – kto to taki?

W dzisiejszych czasach modne zjawiska pojawiają się i znikają bardzo szybko. Jednym z ostatnich trendów wśród młodych ludzi jest tzw. "VSCO Girl". Czym dokładnie jest to zjawisko i dlaczego cieszy się ono tak dużą popularnością? O tym wszystkim przeczytacie w...